Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ADVANCE ACOUSTIC - wzmacniacze zintegrowane MAP 306 i MAP 308 (25.09.2010)

W ofercie Best Audio pojawiły się dwa nowe wzmacniacze zintegrowane francuskiej firmy Advance Acoustic. Są to modele MAP306 (cena 3.850 zł) i MAP308 (4.300 zł). W istocie są to niemal takie same wzmacniacze. Różnica polega na tym, że w modelu MAP308 dodatkowo zainstalowany jest 24-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy firmy Analog Devices i zainstalowane są też cyfrowe wejścia (trzy koaksjalne, optyczne. AES/EBU). Cechą szczególną wzmacniaczy MAP306/MAP308 jest możliwość pracy zarówno w klasie A, jak i AB.

Masywna (ponad 15kg) konstrukcja oparta jest na zwartej, aluminiowej ramie. W centralnej części znajduje się 600W transformator toroidalny. Obie końcówki mocy są rozdzielone od siebie i umieszczone po bokach, przylegając bezpośrednio do potężnych radiatorów. Wewnętrzne przegrody zapewniają odseparowanie poszczególnych elementów wzmacniacza. Moc wzmacniacza to 100W/8 omach lub 200W/4 omach.

Wyboru trybu pracy w klasie A lub AB dokonuje się przy pomocy znajdującego się na tylnym panelu przełącznika. Na dodatek, podczas pracy w klasie AB, do 20W wzmacniacz odda w klasie A. Większość przedniego panelu zajmują wychyłowe wskaźniki mocy, podświetlone na niebiesko (podświetlenie można wyłączyć przełącznikiem na tylnym panelu). Całość może być sterowana pilotem. Zdalnie sterowane mogą być nawet takie funkcje, jak odłączenie końcówek mocy od przedwzmacniacza. Wzmacniacz wyposażony jest w pięć wejść dla urządzeń o liniowym poziomie sygnału (np. odtwarzacz CD), wejście gramofonowe dla obu typów wkładek oraz wyjście dla rejestratora. Na przednim panelu znajduje się gniazdo słuchawkowe.

[zdjęcie wzmacniacza Advance Acoustic MAP 308]
[zdjęcie wzmacniacza Advance Acoustic MAP 308 - wnętrze]
[zdjęcie wzmacniacza Advance Acoustic MAP 308 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl