Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ANCIENT AUDIO - generator zasilania First Generator (15.09.2010)

Ancient Audio wprowadza do swej oferty urządzenie będące alternatywą dla bardziej typowych produktów służących poprawianiu jakości sygnału zasilającego, takich jak listwy sieciowe, kondycjonery, egzotyczne kable sieciowe czy stabilizatory. Ancient Audio First Generator pobiera energię elektryczną z sieci i wytwarza od początku zasilające napięcie wyjściowe. Sinusoidę wytwarza liniowy oscylator o małych zniekształceniach. Inaczej niż w zwykłej sieci, częstotliwość generowanego napięcia wynosi 80Hz, a nie standardowe 50Hz. W porównaniu z 50 Hz, kondensatory zasilaczy ładowane są częściej, mniejszym prądem. Podobnie transformatory sieciowe przemagnesowywane są z mniejszą indukcją.

Stopień mocy jest wysoce liniowy. Dostarcza on energię do trzech gniazd wyjściowych, separowanych trzema oddzielnymi transformatorami. Podłączone urządzenia nie wpływają na siebie wzajemnie. W ten sposób First Generator chroni przed przepięciami, stabilizuje napięcie, wytwarza zawsze czystą sinusoidę, separuje urządzenia między sobą. Istotnym ograniczeniem jest natomiast mała moc wyjściowa równa 70 VA dla wszystkich gniazd stabilizowanych łącznie. Stąd do gniazd niskoprądowych należy podłączać źródła sygnału. Dla wzmacniaczy przewidziano dwa gniazda o mocy sumarycznej 3200 VA, ale First Generator nie tworzy dla nich sygnału od podstw lecz spełnia w tym przypadku funkcję listwę sieciowej.

First Generator ma oprócz tego możliwość automatycznego wyłączania wzmacniaczy przez źródło sygnału. Wykorzystano fakt, iż pobór prądu przez źródło jest mniejszy w czasie spoczynku. Próg przełączania jest regulowany. W ten sposób można przy pomocy dowolnego źródła podłączonego do skrajnego gniazda sterować załączaniem wzmacniaczy. Opcjonalnie First Generator może być przystosowany do napięcia sieci amerykańskiej 110V. Istnieje też możliwość wykonania urządzenia w wariancie zmieniająacym napięcie 230V na 110V, lub na odwrót.

Wymiary urządzenia to 430 x 70 x 280 mm, jego masa jest równa 12 kg. Cena to 12.000 zł

[zdjęcie generatora zasilania First Generator]
[zdjęcie generatora zasilania First Generator - bez pokrywy]
[schemat blokowy generatora zasilania First Generator]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl