Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Sony - zapowiedź wprowadzenia SACD (29.12.1998)

Na wiosnę 1999 roku zapowiedziana została w komunikacie prasowym Sony inauguracja SACD (Super Audio Compact Disc). Premiera urządzeń nowego standardu ma się odbyć na rynku japońskim, a od jesieni urządzenia mają być wprowadzone na rynek europejski.

Format SACD pozwala na zapis stereo i zapis wielościeżkowy na dyskach wysokiej gęstości. Stworzono także płyty hybrydowe, które zawierają zarówno warstwę wysokiej gęstości, jak i konwencjonalną warstwę CD. Umożliwia to wykorzystanie płyt na dotychczasowych odtwarzaczach CD, których na całym świecie jest już 600 milionów. SACD wykorzystuje technologię zapisu DSD (Direct Stream Digital).

Firma Sony zaprezentowała przedstawicielom branży elektronicznej prototypowy układ scalony dekodera SACD. Poza tym producentom sprzętu audio hi-fi, wytwórniom płytowym i innym zainteresowanym udostępniono też propozycję standardu - zwana jest ona "Szkarłatną Księgą"

Poparcie standardu jest jak na razie niewielkie, ogranicza się do następujących firm: Accuphase, dCs, Marantz, Nakamichi, Philips, Sharp, Sonic Solutions, Sony.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl