Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Sony - zapowiedź wprowadzenia SACD (29.12.1998)

Na wiosnę 1999 roku zapowiedziana została w komunikacie prasowym Sony inauguracja SACD (Super Audio Compact Disc). Premiera urządzeń nowego standardu ma się odbyć na rynku japońskim, a od jesieni urządzenia mają być wprowadzone na rynek europejski.

Format SACD pozwala na zapis stereo i zapis wielościeżkowy na dyskach wysokiej gęstości. Stworzono także płyty hybrydowe, które zawierają zarówno warstwę wysokiej gęstości, jak i konwencjonalną warstwę CD. Umożliwia to wykorzystanie płyt na dotychczasowych odtwarzaczach CD, których na całym świecie jest już 600 milionów. SACD wykorzystuje technologię zapisu DSD (Direct Stream Digital).

Firma Sony zaprezentowała przedstawicielom branży elektronicznej prototypowy układ scalony dekodera SACD. Poza tym producentom sprzętu audio hi-fi, wytwórniom płytowym i innym zainteresowanym udostępniono też propozycję standardu - zwana jest ona "Szkarłatną Księgą"

Poparcie standardu jest jak na razie niewielkie, ogranicza się do następujących firm: Accuphase, dCs, Marantz, Nakamichi, Philips, Sharp, Sonic Solutions, Sony.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl