Porady i uwagi dotyczące zamieszczania ogłoszeń
Wprowadzanie danych kontaktowych
Każde ogłoszenie musi zawierać dane kontaktowe ogłoszeniodawcy. Wymagane jest podanie co najmniej jednej informacji kontaktowej (numer telefonu lub adres e-mail). Przy prezentacji ogłoszeń numery telefonów i adresy e-mail są wyraźnie uwidocznione w osobnych rubrykach. Nie ma potrzeby dublowania numerów telefonów i adresów e-mailowych w treści ogłoszeń. W treści ogłoszeń można natomiast dodać dane dotyczące komunikatorów internetowych.
Proszę pamiętać, aby grupy cyfr w numerach telefonów były rozdzielane spacjami (na przykład dla numeru komórkowego 600 123 456 a nie 600123456, zaś dla numeru stacjonarnego 22 1234 567 a nie 221234567). Dzięki temu lepsza będzie czytelność prezentowanych informacji.
Nazwa przedmiotu ogłoszenia (giełda sprzętowa)
Każdy ogłoszeniodawca chciałby aby jego ogłoszenie zostało zauważone. Częste stosowanie różnych "efektów specjalnych" przez ogłoszeniodawców doprowadziło by jednak do obniżenia czytelności całej Giełdy. Pamiętajcie też Państwo, że wpisywane przez Was słowa są indeksowane przez wyszukiwarki. Tak więc warto precyzyjnie formułować wpisywane do formularza teksty, dzięki temu więcej osób będzie mogło znaleźć Wasze ogłoszenie. Przede wszystkim proszę pamiętać aby:
- dokładnie i bez skrótów wpisać całą nazwę przedmiotu ogłoszenia (przykładowo Marka Model X-123)
- sprawdzić czy marka i nazwa modelu jest wpisana bez błędów
- jeśli nazwa jest krótka dodać jedną czy dwie najważniejsze informacje, na przykład określić kolor, wiek, czy stan przedmiotu
- jeśli wpisana nazwa przedmiotu ogłoszenia zawiera dużo WIELKICH liter lub sekwencje powtarzanych znaków (na przykład kilka wykrzykników), to ogłoszenie z reguły zostanie odrzucone automatycznie
Wykonawca lub kompozytor (giełda płytowa)
W przypadku nazwy/nazwiska artysty na Giełdzie płytowej mamy taką samą sytuację jak z nazwami przedmiotów na Giełdzie sprzętowej. Stosowanie wszelkich "efektów specjalnych" przez ogłoszeniodawców obniża czytelności całej Giełdy. Tak więc przede wszystkim warto zadbać aby nazwa lub nazwisko artysty było wpisane dokładnie i bez skrótów, w pełnym brzmieniu. To zapewnia najlepszą czytelność Giełdy i poprawia indeksowanie Państwa ogloszeń w wyszukiwarkach.
Tytuł płyty (giełda płytowa)
Te same uwagi dotyczą tytułu wydawnictwa, a więc znowu warto zadbać o dokładność wpisywanego tytułu płytowego w każdym ogłoszeniu na Giełdzie płytowej.
Opis przedmiotu ogłoszenia
Proszę wziąć pod uwagę, że treść każdego ogłoszenia jest prezentowana indywidualnie i nie jest widoczna na listach ogłoszeń. Stosowanie jakichkolwiek wyróżników w opisowej części ogłoszeń nie ma sensu. W szczególności wpisywanie całego tekstu wielkimi literami utrudnia czytanie treści ogłoszeń. Najlepszą czytelność uzyskacie Państwo wprowadzając tekst w zgodzie z regułami ortograficznymi i interpunkcyjnymi. W ogłoszeniach na hifi.pl użytkownicy nie mają możliwości samodzielnego wprowadzania elementów formatująych takich jak pogrubienia, akapity itd. Przede wszystkim proszę pamiętać aby:
- zdania zaczynać od wielkiej litery
- po kropkach, przecinkach, średnikach wpisywać spację (czyli przerwę), podobnie przed otwarciem i po zamknięciu nawiasu
- natomiast nie wpisywać spacji przed kropkami, przecinkami, średnikami
- wpisywać polskie litery.
Odnośniki do aukcji Allegro i innych serwisów aukcyjnych
Możecie Państwo zamieszczać w treści ogłoszeń odnośniki do adresów na Allegro czy innych podobnych serwisach. Zdecydowanie odradzamy jednak wpisywanie adresu konkretnej aukcji. Odnośniki te mają często krótszą ważność niż czas emisji ogłoszenia na hifi.pl, co powoduje zbędne zamieszanie. Radzimy podawać odnośnik, który się nie dezaktualizuje. A więc w przypadku serwisu aukcyjnego będzie to zwykle odnośnik do listy aukcji użytkownika. W razie potrzeby zainteresowane osoby na pewno znajdą właściwy przedmiot.