Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Porady i uwagi dotyczące zamieszczania ogłoszeń

Wprowadzanie danych kontaktowych

Każde ogłoszenie musi zawierać dane kontaktowe ogłoszeniodawcy. Wymagane jest podanie co najmniej jednej informacji kontaktowej (numer telefonu lub adres e-mail). Przy prezentacji ogłoszeń numery telefonów i adresy e-mail są wyraźnie uwidocznione w osobnych rubrykach. Nie ma potrzeby dublowania numerów telefonów i adresów e-mailowych w treści ogłoszeń. W treści ogłoszeń można natomiast dodać dane dotyczące komunikatorów internetowych.

Proszę pamiętać, aby grupy cyfr w numerach telefonów były rozdzielane spacjami (na przykład dla numeru komórkowego 600 123 456 a nie 600123456, zaś dla numeru stacjonarnego 22 1234 567 a nie 221234567). Dzięki temu lepsza będzie czytelność prezentowanych informacji.

Nazwa przedmiotu ogłoszenia (giełda sprzętowa)

Każdy ogłoszeniodawca chciałby aby jego ogłoszenie zostało zauważone. Częste stosowanie różnych "efektów specjalnych" przez ogłoszeniodawców doprowadziło by jednak do obniżenia czytelności całej Giełdy. Pamiętajcie też Państwo, że wpisywane przez Was słowa są indeksowane przez wyszukiwarki. Tak więc warto precyzyjnie formułować wpisywane do formularza teksty, dzięki temu więcej osób będzie mogło znaleźć Wasze ogłoszenie. Przede wszystkim proszę pamiętać aby:

Wykonawca lub kompozytor (giełda płytowa)

W przypadku nazwy/nazwiska artysty na Giełdzie płytowej mamy taką samą sytuację jak z nazwami przedmiotów na Giełdzie sprzętowej. Stosowanie wszelkich "efektów specjalnych" przez ogłoszeniodawców obniża czytelności całej Giełdy. Tak więc przede wszystkim warto zadbać aby nazwa lub nazwisko artysty było wpisane dokładnie i bez skrótów, w pełnym brzmieniu. To zapewnia najlepszą czytelność Giełdy i poprawia indeksowanie Państwa ogloszeń w wyszukiwarkach.

Tytuł płyty (giełda płytowa)

Te same uwagi dotyczą tytułu wydawnictwa, a więc znowu warto zadbać o dokładność wpisywanego tytułu płytowego w każdym ogłoszeniu na Giełdzie płytowej.

Opis przedmiotu ogłoszenia

Proszę wziąć pod uwagę, że treść każdego ogłoszenia jest prezentowana indywidualnie i nie jest widoczna na listach ogłoszeń. Stosowanie jakichkolwiek wyróżników w opisowej części ogłoszeń nie ma sensu. W szczególności wpisywanie całego tekstu wielkimi literami utrudnia czytanie treści ogłoszeń. Najlepszą czytelność uzyskacie Państwo wprowadzając tekst w zgodzie z regułami ortograficznymi i interpunkcyjnymi. W ogłoszeniach na hifi.pl użytkownicy nie mają możliwości samodzielnego wprowadzania elementów formatująych takich jak pogrubienia, akapity itd. Przede wszystkim proszę pamiętać aby:

Odnośniki do aukcji Allegro i innych serwisów aukcyjnych

Możecie Państwo zamieszczać w treści ogłoszeń odnośniki do adresów na Allegro czy innych podobnych serwisach. Zdecydowanie odradzamy jednak wpisywanie adresu konkretnej aukcji. Odnośniki te mają często krótszą ważność niż czas emisji ogłoszenia na hifi.pl, co powoduje zbędne zamieszanie. Radzimy podawać odnośnik, który się nie dezaktualizuje. A więc w przypadku serwisu aukcyjnego będzie to zwykle odnośnik do listy aukcji użytkownika. W razie potrzeby zainteresowane osoby na pewno znajdą właściwy przedmiot.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl