Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Blog - wpisy o witrynie hifi.pl

2024.04.10

Wybór sposobu prezentacji danych kontaktowych w ogłoszeniach na giełdzie hifi.pl

Użytkownicy, którzy mają założone konto na hifi.pl otrzymują dostęp do nowej funkcji. Do tej pory dane kontaktowe ogłoszeniodawców były widoczne dla wszystkich czytelników. Od teraz można ograniczyć zakres widoczności danych kontaktowych, jeśli ogłoszenia są zamieszczane po zalogowaniu. Zmiany w ustawieniach konta użytkownika można wprowadzić po zalogowaniu w zakładce Moje konto. Zmiany będą miały natychmiastowy efekt we wszystkich ogłoszeniach ogłoszeniodawcy.

Wariantem domyślnym jest kontynuowanie dotychczasowej praktyki, czyli prezentacja danych kontaktowych bezpośrednio w ogłoszeniach w postaci widocznej dla wszystkich. Takie ustawienie jest wstępnie zapisane na wszystkich kontach użytkowników, czy to starszych czy też nowo zakładanych.

Druga możliwość to prezentacja danych kontaktowych tylko dla zalogowanych użytkowników hifi.pl. Odradzamy stosowanie tego wariantu ogłoszeniodawcom, którzy są potencjalnie zainteresowani w nawiązaniu kontaktów z czytelnikami zagranicznymi. W praktyce można przyjąć, że wybór tej opcji ograniczy zasięg ogłoszenia do polskich czytelników.

W trzecim wariancie dane kontaktowe w ogóle nie będą prezentowane w ogłoszeniach, nawet dla osób zalogowanych. Nawiązanie kontaktu odbywa się wówczas za pośrednictwem hifi.pl. Osoby zainteresowane danym ogłoszeniem będą miały w tym przypadku możliwość przekazania swoich danych kontaktowych (e-mail i/lub telefon) ogłoszeniodawcy. Do przekazywania danych służy specjalnie do tego celu przeznaczony formularz na hifi.pl. Dane wpisane do formularza przez osobę zainteresowaną ogłoszeniem zostaną przekazane na adres e-mail ogłoszeniodawcy. Od inicjatywy ogłoszeniodawcy będzie zależała kontynuacja kontaktów. Dalszą wymianę informacji strony będą prowadzić bezpośrednio między sobą, czy to telefonicznie czy e-mailowo, korzystając z wymienionych za pomocą hifi.pl danych kontaktowych, a hifi.pl nie będzie w tym pośredniczyć.

Oprócz zmian w sposobie prezentacji danych kontaktowych w ogłoszeniach zmieniony został też nagłówek list ogłoszeń użytkowników. Jeśli użytkownik ma zdefiniowaną nazwę, to pojawia się ona w nagłówku listy, tak jak do tej pory. A jeśli użytkownik nie ma zdefiniowanej nazwy, to w nagłówku pojawia się numer użytkownika, a nie e-mail rejestracyjny jak było to wcześniej.

2024-04-10 Stały adres dla tego wpisu (Wybór sposobu prezentacji danych kontaktowych w ogłoszeniach na giełdzie hifi.pl)

2023.11.21

Nowe grupy ogłoszeniowe na giełdzie hifi.pl

Od kilku miesięcy stopniowo modernizujemy funkcjonalność giełdy hifi.pl. Dotyczyło to między innymi podziału ogłoszeń na grupy.

Będziemy wprowadzać kolejne zmiany tego rodzaju. Ze względu na planowany zakres prac, zależy nam abyście Państwo śledzili nowy układ grup ogłoszeniowych pod kątem prawidłowej klasyfikacji Waszych ogłoszeń.

W większości przypadków na podstawie treści i/lub podanej ceny będziemy mogli przenieść ogłoszenia do właściwych grup. Niestety dostępne dla nas informacje nie pozwolą na prawidłową klasyfikację wszystkich ogłoszeń bez Państwa udziału. W szczególności dotyczy to sytuacji gdy grupa jest dzielona na mniejsze kategorie cenowe, gdy przesuwane są granice cenowe pomiędzy grupami, bądź też wprowadzone będą grupy z nowymi definicjami rodzaju przedmiotu.

Po zalogowaniu prezentowana jest lista komunikatów o ostatnich zmianach na giełdzie. Prosimy o uważne śledzenie tych komunikatów i możliwie jak najszybsze nanoszenie zmian w ogłoszeniach kiedy tylko będzie to potrzebne.

2023-11-21 Stały adres dla tego wpisu (Nowe grupy ogłoszeniowe na giełdzie hifi.pl)

2023.06.19

Zmiany dotyczące zamieszczania ogłoszeń na hifi.pl

Na giełdzie sprzętowej hifi.pl wprowadzane są zmiany dotyczące zamieszczania ogłoszeń, zarówno z rejestracją jak i bez rejestracji.

W przypadku ogłoszeń zamieszczanych bez rejestracji pojawiła się jedna nowość. Jest to zapowiadana w ubiegłym miesiącu funkcja odświeżania ogłoszeń. Odświeżenie ogłoszenia powoduje jego przeniesienie na górę listy. Do realizacji tej funkcji służy ten sam link co do usuwania ogłoszenia. Po uruchomieniu linku pojawią się dwie opcje, dostępna już wcześniej do usuwania ogłoszenia oraz nowa opcja odświeżania.

Zmiany dotyczące ogłoszeń zamieszczanych po zalogowaniu przez zarejestrowanych użytkowników będą miały znacznie szerszy zakres. Wprowadzone do tej pory są następujące:
• Możliwość odświeżania ogłoszeń, czyli przenoszenia ich na górę listy.
• Funkcja usuwania ogłoszeń z bieżącej emisji została wycofana z użytku. Emisję ogłoszenia można zakończyć poprzez przeniesienie do archiwum, a funkcja trwałego usuwania ogłoszeń jest dostępna tylko na stronie z listą ogłoszeń archiwalnych.
• Usunięta została opcja zamieszczania ogłoszeń z czasem emisji 10 dni.

Zaplanowaliśmy też kilka następnych kroków. W pierwszej kolejności będzie to ujednolicenie czasu emisji ogłoszeń. Będzie on wynosił 90 dni. 120 dni będzie wynosił czas przechowywania ogłoszeń w archiwum. Zmieniony zostanie sposób działania funkcji wznawiania/reaktywacji ogłoszeń z archiwum. Zmodernizowany będzie system wysyłania e-mailowych komunikatów o zakończeniu emisji ogłoszeń. Wymienione zmiany powinny wejść w życie niebawem, a w planach są kolejne nowinki.

2023-06-19 Stały adres dla tego wpisu (Zmiany dotyczące zamieszczania ogłoszeń na hifi.pl)

2023.05.13

Zmiany dotyczące zamieszczania ogłoszeń bez rejestracji

Na giełdzie sprzętowej hifi.pl wprowadzone zostały dwie zmiany dotyczące zamieszczania ogłoszeń bez rejestracji i logowania.

Czas emisji ogłoszeń tego typu został zmieniony z 21 dni na 90 dni. Tak znacznie wydłużenie czasu emisji wymusza wprowadzenie rozwiązań do usuwania ogłoszeń zdezaktualizowanych. Dlatego dodana została też funkcja samodzielnego usuwania ogłoszeń zamieszczonych bez rejestracji i logowania. Tak jak do tej pory, każde ogłoszenie zamieszczone bez rejestracji i logowania wymaga indywidualnej aktywacji. Po wykonaniu aktywacji ogłoszeniodawca otrzyma e-mailem link do samodzielnego usunięcia ogłoszenia. Po uruchomieniu tego linku pojawi się strona, na której trzeba będzie potwierdzić swoją dyspozycję usunięcia ogłoszenia.

Oprócz tego planowane jest też wprowadzenie funkcji odświeżania ogłoszeń. Odświeżenie będzie powodowało przeniesienie ogłoszenia na górę listy. Ta zmiana ma być wprowadzona w czerwcu.

2023-05-13 Stały adres dla tego wpisu (Zmiany dotyczące zamieszczania ogłoszeń bez rejestracji)

2022.02.10

Reklama tygodniowa, nowość w ofercie hifi.pl

W naszej ofercie pojawia się nowa forma reklamy. Zgodnie z jej charakterem została nazwana reklamą tygodniową.

Dodanie tej nowości ma za zadanie wypełnić istniejącą lukę. System emisji banerów na hifi.pl został zoptymalizowany pod kątem uzyskania dużej ilości wyświetleń dobrze widocznych reklam przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Rozwiązania graficzne zostały tak dobrane by pogodzić interesy reklamodawców z komfortem czytelników. System ten spełnia swoje zadanie, ale ma jedno poważne ograniczenie, jest mało elastyczny.

Nie mieliśmy dotąd w ofercie żadnej formy formy reklamy dopasowanej do doraźnych, krótkoterminowych działań promocyjnych. A jest sporo sytuacji kiedy takie potrzeby występują. Przykładowo przy organizacji pokazów, akcjach rabatowych, przecenach, czy inauguracjach nowych modeli. Reklama tygodniowa jest emitowana krótko, w dużym, zwracającym uwagę formacie graficznym, na stronach, na których możemy wygospodarować potrzebne do tego mejsce. Liczymy, że skutecznie wypełni ona istniejącą lukę naszej ofercie.

Więcej informacji o reklamie tygodniowej znajdą Państwo pod tym adresem.

2022-02-10 Stały adres dla tego wpisu (Reklama tygodniowa, nowość w ofercie hifi.pl)

Archiwum wpisów redakcyjnego bloga w sekcji o naszej witrynie

2021-01-09 Zmiany na giełdzie płytowej

2020-11-30 Plany dotyczące modernizacji witryny

2019-07-02 Komunikat o błędzie 403

2019-03-27 Zmiana sposobu rejestracji i resetowania hasła na hifi.pl

2019-02-27 Zakończenie prac modernizacyjnych na hifi.pl

2019-02-9 Prace modernizacyjne na hifi.pl

2017-08-23 Uruchomienie https na hifi.pl

2015-07-02 Typowe błędy w adresach e-mail

2015-06-17 Określenie preferencji ogłoszeniodawców dotyczących ofert z zagranicy

2015-02-25 Nowa grupa sprzętowa na Giełdzie

2014-12-22 Dwie nowości na witrynie - dla czytelników i dla reklamodawców

2014-08-05 Problem z rejestracją? Problem z ogłoszeniem? Zaginione e-maile z hifi.pl

2013-12-16 Aktywacja ogłoszeń zamieszczanych na Giełdzie

2013-11-06 Kulisy pracy witryny hifi.pl

2013-07-11 Usuwanie nieaktywnych kont użytkowników

2013-06-29 Hifi.pl w epoce Facebook'a

2013-05-08 Prace modernizacyjne na Giełdzie hifi.pl

2012-11-12 Nowe funkcje na Giełdzie hifi.pl

2012-09-24 Nowy regulamin Giełdy hifi.pl

2012-07-31 Zmiany dotyczące ogłoszeń firmowych i inne nowinki w dziale ogłoszeń drobnych

2011-06-28 Przenosimy ogłoszenia do nowej sekcji Giełdy

2011-06-09 Witryna w przebudowie

2011-05-26 Wdrażanie nowej szaty graficznej witryny

2011-05-16 Kolejne funkcje dla zarejestrowanych użytkowników

2011-05-11 Nowe funkcje, nowe logo i nowy wygląd hifi.pl

2011-01-04 Zmiany dotyczące zmieszczania ogłoszeń na Giełdzie hifi.pl

2010-10-12 Wyszukiwarka na Giełdzie hifi.pl

2010-06-10 Modernizacja działu ogłoszeń drobnych

2010-03-24 Problem z Adblockiem

2009-06-27 Przeglądarki i zachowanie czytelników

2009-02-02 Statystyczna ciekawostka hifi.pl

2008-12-11 Bałagan w imię porządku

2008-10-06 10 lat hifi.pl

2008-09-27 Zmiany na naszej witrynie

2008-07-18 Startujemy - blog hifi.pl

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl