Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Blog - wpisy o witrynie hifi.pl

2023.06.19

Zmiany dotyczące zamieszczania ogłoszeń na hifi.pl

Na giełdzie sprzętowej hifi.pl wprowadzane są zmiany dotyczące zamieszczania ogłoszeń, zarówno z rejestracją jak i bez rejestracji.

W przypadku ogłoszeń zamieszczanych bez rejestracji pojawiła się jedna nowość. Jest to zapowiadana w ubiegłym miesiącu funkcja odświeżania ogłoszeń. Odświeżenie ogłoszenia powoduje jego przeniesienie na górę listy. Do realizacji tej funkcji służy ten sam link co do usuwania ogłoszenia. Po uruchomieniu linku pojawią się dwie opcje, dostępna już wcześniej do usuwania ogłoszenia oraz nowa opcja odświeżania.

Zmiany dotyczące ogłoszeń zamieszczanych po zalogowaniu przez zarejestrowanych użytkowników będą miały znacznie szerszy zakres. Wprowadzone do tej pory są następujące:
• Możliwość odświeżania ogłoszeń, czyli przenoszenia ich na górę listy.
• Funkcja usuwania ogłoszeń z bieżącej emisji została wycofana z użytku. Emisję ogłoszenia można zakończyć poprzez przeniesienie do archiwum, a funkcja trwałego usuwania ogłoszeń jest dostępna tylko na stronie z listą ogłoszeń archiwalnych.
• Usunięta została opcja zamieszczania ogłoszeń z czasem emisji 10 dni.

Zaplanowaliśmy też kilka następnych kroków. W pierwszej kolejności będzie to ujednolicenie czasu emisji ogłoszeń. Będzie on wynosił 90 dni. 120 dni będzie wynosił czas przechowywania ogłoszeń w archiwum. Zmieniony zostanie sposób działania funkcji wznawiania/reaktywacji ogłoszeń z archiwum. Zmodernizowany będzie system wysyłania e-mailowych komunikatów o zakończeniu emisji ogłoszeń. Wymienione zmiany powinny wejść w życie niebawem, a w planach są kolejne nowinki.

2023-06-19 Stały adres dla tego wpisu (Zmiany dotyczące zamieszczania ogłoszeń na hifi.pl)

2023.05.13

Zmiany dotyczące zamieszczania ogłoszeń bez rejestracji

Na giełdzie sprzętowej hifi.pl wprowadzone zostały dwie zmiany dotyczące zamieszczania ogłoszeń bez rejestracji i logowania.

Czas emisji ogłoszeń tego typu został zmieniony z 21 dni na 90 dni. Tak znacznie wydłużenie czasu emisji wymusza wprowadzenie rozwiązań do usuwania ogłoszeń zdezaktualizowanych. Dlatego dodana została też funkcja samodzielnego usuwania ogłoszeń zamieszczonych bez rejestracji i logowania. Tak jak do tej pory, każde ogłoszenie zamieszczone bez rejestracji i logowania wymaga indywidualnej aktywacji. Po wykonaniu aktywacji ogłoszeniodawca otrzyma e-mailem link do samodzielnego usunięcia ogłoszenia. Po uruchomieniu tego linku pojawi się strona, na której trzeba będzie potwierdzić swoją dyspozycję usunięcia ogłoszenia.

Oprócz tego planowane jest też wprowadzenie funkcji odświeżania ogłoszeń. Odświeżenie będzie powodowało przeniesienie ogłoszenia na górę listy. Ta zmiana ma być wprowadzona w czerwcu.

2023-05-13 Stały adres dla tego wpisu (Zmiany dotyczące zamieszczania ogłoszeń bez rejestracji)

2022.02.10

Reklama tygodniowa, nowość w ofercie hifi.pl

W naszej ofercie pojawia się nowa forma reklamy. Zgodnie z jej charakterem została nazwana reklamą tygodniową.

Dodanie tej nowości ma za zadanie wypełnić istniejącą lukę. System emisji banerów na hifi.pl został zoptymalizowany pod kątem uzyskania dużej ilości wyświetleń dobrze widocznych reklam przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Rozwiązania graficzne zostały tak dobrane by pogodzić interesy reklamodawców z komfortem czytelników. System ten spełnia swoje zadanie, ale ma jedno poważne ograniczenie, jest mało elastyczny.

Nie mieliśmy dotąd w ofercie żadnej formy formy reklamy dopasowanej do doraźnych, krótkoterminowych działań promocyjnych. A jest sporo sytuacji kiedy takie potrzeby występują. Przykładowo przy organizacji pokazów, akcjach rabatowych, przecenach, czy inauguracjach nowych modeli. Reklama tygodniowa jest emitowana krótko, w dużym, zwracającym uwagę formacie graficznym, na stronach, na których możemy wygospodarować potrzebne do tego mejsce. Liczymy, że skutecznie wypełni ona istniejącą lukę naszej ofercie.

Więcej informacji o reklamie tygodniowej znajdą Państwo pod tym adresem.

2022-02-10 Stały adres dla tego wpisu (Reklama tygodniowa, nowość w ofercie hifi.pl)

2021.01.9

Zmiany na giełdzie płytowej

W ramach zapowiadanej niedawno modernizacji witryny wprowadzone zostały pierwsze zmiany. Dotyczą one funkcjonowania giełdy płytowej. Lista zmian jest następująca:
- Czas emisji ogłoszeń wynosi 90 dni od zamieszczenia we wszystkich przypadkach, zarówno dla ogłoszeń zamieszczanych bez rejestracji jak i ogłoszeń zamieszczanych po zalogowaniu.
- Czas przechowywania ogłoszeń w archiwum wynosi 120 dni od zamieszczenia.
- Koniec emisji ogłoszenia następuje o tej samej godzinie, o której zamieszczono ogłoszenia (możliwa różnica 1 godziny w zależności od zmiany czasu między letnim a zimowym). Do tej pory emisja kończyła się zawsze o północy niezależnie od godziny zamieszczenia.
- Powiadomienia o zakończeniu emisji ogłoszenia wysyłane są bezpośrednio po zakończeniu emisji, zwykle z opóźnieniem kilku-kilkunastu minut.
- Użytkownicy zamieszczający ogłoszenia bez rejestracji otrzymują link pozwalający na samodzielne usunięcie ogłoszenia.
- Ogłoszenia zamieszczone po zalogowaniu można odświeżać co 10 dni. Odświeżone ogłoszenia są przesuwane na górę listy.
- Umożliwiona jest edycja ogłoszeń znajdujących się w archiwum.

Podobne zmiany w niedalekiej przyszłości będą też wprowadzone w sekcji sprzętowej giełdy.

2021-01-09 Stały adres dla tego wpisu (Zmiany na giełdzie płytowej)

2020.11.30

Plany dotyczące modernizacji witryny

Hifi.pl od wielu lat funkcjonuje w niemal niezmienionej formie. Korekty były nieliczne i drobne. Wyjątkiem było przystosowanie silnika witryny do nowszych wersji oprogramowania serwerowego na początku 2019 roku. Choć było to bardzo ważne w sensie technicznym, nie miało jednak wpływu ani na szatę graficzną, ani na zakres dostępnych dla Państwa funkcjonalności.

Od pewnego czasu przygotowujemy modernizację hifi.pl. Nowe rozwiązania będą wprowadzane stopniowo. Chcemy zapowiedzieć niektóre zmiany z wyprzedzeniem, aby ułatwić Państwu korzystanie z witryny w trakcie modernizacji.

Przede wszystkim zachęcamy aby śledzili Państwo komunikaty dotyczące wprowadzanych zmian. Będą się one pojawiać na redakcyjnym blogu (linki będą zamieszczane na stronie domowej), czy na stronie logowania na konto użytkownika.

Wprowadzimy zmiany dotyczące długości emisji ogłoszeń, sposobu kończenia emisji i sposobu powiadamiania o zakończeniu emisji. W pierwszej kolejności zmiany te wprowadzimy w sekcji ogłoszeń płytowych, a później w sekcji ogłoszeń sprzętowych.

Zmienią się zasady kategoryzacji kont i kategoryzacji ogłoszeń pod kątem rozróżnienia na prywatne i firmowe. Obecnie zakładając konto prywatne lub firmowe automatycznie decydujemy o tym czy zamieszczane z danego konta ogłoszenia będą klasyfikowane jako prywatne czy firmowe. To ścisłe powiązanie rodzaju konta z rodzajem ogłoszenia będzie zarzucone. O tym czy ogłoszenie jest wystawiane jako prywatne (sprzedaż bez faktury) czy firmowe (sprzedaż z fakturą) będziemy decydować w trakcie zamieszczania ogłoszenia, poprzez wybór odpowiedniej opcji w formularzu ogłoszeniowym. Typ ogłoszenia będzie można wybrać niezależnie od rodzaju konta. Podział kont na prywatne i firmowe nie zniknie, ale zmieni się jego znaczenie. Na witrynie pojawią się bowiem nowe funkcje i będą one dostępne tylko dla użytkowników z kontami firmowymi. Jeżeli w przyszłości zajdzie taka potrzeba nasza redakcja może na prośbę użytkownika zmienić typ konta z prywatnego na firmowe czy też odwrotnie.

Zgodnie z obecnym regulaminem jeden użytkownik może mieć tylko jedno konto, za wyjątkiem tych osób, które mają konto firmowe i dodatkowo chcą mieć też osobne konto prywatne. Ta zasada pozostanie bez zmian. Pozostawiamy użytkownikom profesjonalnym możliwość wyboru, czy chcą swoje prywatne oferty wystawiać w ramach konta firmowego, czy też wolą do tego celu użyć osobnego konta o charakterze prywatnym.

Od czasu do czasu mogą wystąpić krótkie przerwy w działaniu niektórych funkcji na witrynie. Przewidujemy, że takich przerw będzie kilka, będą one dotyczyć możliwości rejestracji, logowania do konta czy zamieszczania ogłoszeń. Jeśli natraficie Państwo na tego typu przerwę, to prosimy o odrobinę cierpliwości. Zakłócenia w funkcjonowaniu witryny w poszczególnych przypadkach powinny trwać nie dłużej niż kilkadziesiąt minut.

Prawdopodobnie będziemy też sygnalizować niektóre zmiany przy pomocy wysyłki mailingu. Zastosowanie tej metody powiadamiania będzie zależne od bieżących potrzeb i charakteru wprowadzanych zmian.

2020-11-30 Stały adres dla tego wpisu (Plany dotyczące modernizacji witryny)

Archiwum wpisów redakcyjnego bloga w sekcji o naszej witrynie

2019-07-02 Komunikat o błędzie 403

2019-03-27 Zmiana sposobu rejestracji i resetowania hasła na hifi.pl

2019-02-27 Zakończenie prac modernizacyjnych na hifi.pl

2019-02-9 Prace modernizacyjne na hifi.pl

2017-08-23 Uruchomienie https na hifi.pl

2015-07-02 Typowe błędy w adresach e-mail

2015-06-17 Określenie preferencji ogłoszeniodawców dotyczących ofert z zagranicy

2015-02-25 Nowa grupa sprzętowa na Giełdzie

2014-12-22 Dwie nowości na witrynie - dla czytelników i dla reklamodawców

2014-08-05 Problem z rejestracją? Problem z ogłoszeniem? Zaginione e-maile z hifi.pl

2013-12-16 Aktywacja ogłoszeń zamieszczanych na Giełdzie

2013-11-06 Kulisy pracy witryny hifi.pl

2013-07-11 Usuwanie nieaktywnych kont użytkowników

2013-06-29 Hifi.pl w epoce Facebook'a

2013-05-08 Prace modernizacyjne na Giełdzie hifi.pl

2012-11-12 Nowe funkcje na Giełdzie hifi.pl

2012-09-24 Nowy regulamin Giełdy hifi.pl

2012-07-31 Zmiany dotyczące ogłoszeń firmowych i inne nowinki w dziale ogłoszeń drobnych

2011-06-28 Przenosimy ogłoszenia do nowej sekcji Giełdy

2011-06-09 Witryna w przebudowie

2011-05-26 Wdrażanie nowej szaty graficznej witryny

2011-05-16 Kolejne funkcje dla zarejestrowanych użytkowników

2011-05-11 Nowe funkcje, nowe logo i nowy wygląd hifi.pl

2011-01-04 Zmiany dotyczące zmieszczania ogłoszeń na Giełdzie hifi.pl

2010-10-12 Wyszukiwarka na Giełdzie hifi.pl

2010-06-10 Modernizacja działu ogłoszeń drobnych

2010-03-24 Problem z Adblockiem

2009-06-27 Przeglądarki i zachowanie czytelników

2009-02-02 Statystyczna ciekawostka hifi.pl

2008-12-11 Bałagan w imię porządku

2008-10-06 10 lat hifi.pl

2008-09-27 Zmiany na naszej witrynie

2008-07-18 Startujemy - blog hifi.pl

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl