Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Blog - najnowsze wpisy

2017.08.23

Uruchomienie https na hifi.pl

Od wczoraj na hifi.pl uruchomiony jest protokół HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure). Oznacza to szyfrowane połączenie pomiędzy Państwa komputerem a serwerem naszej witryny. Jeszcze nie tak dawno było to rozwiązanie stosowane głównie na witrynach ze swej natury wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa, jak w przypadku banków, serwisów transakcyjnych, czy firm udostępniających swoim klientom dokumenty finansowe. W ostatnich latach nasila się jednak trend by stosować https szerzej. Część firm i ekspertów z branży internetowej postuluje by w ogóle rezygnować z http na rzecz https. Natomiast tam gdzie witryny udostępniają użytkownikom funkcje rejestracji i logowania, internetowi potentaci nie ograniczają się już do zachęt czy porad, lecz wywierają pewną presję na stosowanie https.

Główna korzyść wynikająca z wdrożenia https to podniesienie poziomu bezpieczeństwa zarejestrowanych użytkowników. Dane wpisywane do formularzy przy rejestracji czy logowaniu będą dużo lepiej chronione - jak wspomnieliśmy ich transmisja pomiędzy komputerem a serwerem będzie zaszyfrowana. Nawet jeśli nie odczuwają Państwo potrzeby stosowania szyfrowanego połączenia z hifi.pl, to przynajmniej znikną ostrzegawcze komunikaty prezentowane przez niektóre przeglądarki przy rejestracji oraz przy logowaniu. Komunikaty te pojawiają się ze względu na inicjatywy twórców popularnych przeglądarek. Kiedy przeglądarka uzna, że do formularza wprowadzane są dane dostępowe, a witryna działa na nieszyfrowanym protokole http, to pojawia się ostrzeżenie.

Zastosowany do obsługi https certyfikat i wariant szyfrowania jest powszechnie obsługiwany przez wszystkie typowo stosowane przeglądarki z ostatnich lat, także spodziewamy się, że ewentualne problemy z dostępem do witryny będą się zdarzały niezwykle rzadko. Według statystyk publikowanych na ranking.pl w zasadzie już nikt nie korzysta z oprogramowania w rodzaju IE6. (GS)

2017-08-23 Stały adres dla tego wpisu (Uruchomienie https na hifi.pl)

2017.04.20

Wzrost sprzedaży winyli w 2016 roku na 8 głównych rynkach

Jak już podawaliśmy w Wielkiej Brytanii w roku 2016 roku sprzedaż LP wzrosła o 52,6%, do 3,2 milionów sztuk. W kolejnych miesiącach opublikowano też dane z innych krajów.

Zacznijmy od największych rynków fonograficznych. W Stanach Zjednoczonych zanotowano wzrost, ale bardzo skromny - z 16,9 do 17,2 miliona sztuk. Takie wyniki podało stowarzyszenie RIAA, według Nielsena statystyka była nieco lepsza. W Niemczech dynamika była podobna do brytyjskiej i sprzedaż wyniosła 3,1 miliona (w roku 2015 było to 2,1 miliona).

Duże, a nawet bardzo duże wzrosty odnotowano w innych znaczących krajach. W Japonii sprzedaż wzrosła z 662 tysięcy w roku 2015 do 799 tysięcy w 2016. W Szwecji wartość sprzedaży płyt winylowych wzrosła o 38,9% (do 45,4 milionów koron). We Włoszech 52-procentowy wzrost dał łączną wielkość sprzedaży równą 9,024 miliona Euro. W Australii wzrost wyniósł 70% (do 15,1 milionów dolarów australijskich). Z kolei we Francji wzrost wyniósł aż 72%, co dało sprzedaż 1,7 miliona płyt.

Nasuwa się kilka refleksji związanych z przytoczonymi statystykami. Minimum sprzedaży płyt winylowych przypadło na rok 2006. Tak więc mamy już za sobą 10 lat nieustannego wzrostu tego rynku.

Obecnie liczą się w zasadzie tylko płyty długogrające. Ilości sprzedanych singli już się często nie podaje. Popularność singli napędzana swego czasu przez DJ-ów przeminęła. Zapewne jest to zjawisko nieodwracalne.

Ciekawa jest ubiegłoroczna dysproporcja pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a pozostałymi krajami. Rynek amerykański ma kluczowe znaczenie, bo jest to około połowy rynku światowego. Po wielu latach dynamicznego rozwoju tym razem wzrost w USA był minimalny. Ale jak pokazują statystyki, w 2016 roku Australia, Francja, Japonia, Niemcy, Szwecja, Wielka Brytania i Włochy nadrobiły dystans do Amerykanów. Jeśli chodzi o pozostałe kraje z pierwszej dziesiątki, to nie znaleźliśmy danych z Holandii i z Kanady. Swoją drogą nie jest wykluczone, że skład pierwszej dziesiątki się zmienił, bo jak widać dynamika zmian jest duża, a ostatnie znane nam dane zbiorcze pochodzą z 2014 roku. (GS)

2017-04-20 Stały adres dla tego wpisu (Wzrost sprzedaży winyli w 2016 roku na 8 głównych rynkach)

2017.01.4

Dobra sprzedaż winyli na rynku brytyjskim w 2016 roku

Brytyjskie stowarzyszenie fonograficzne BPI opublikowało podsumowanie dotyczące roku 2016. Według podanych statystyk rynek muzyczny zwiększył się o 1,5%. Trzeba jednak mieć na względzie, że w obecnych czasach trudno o ścisłość przy takich porównaniach. Aby uwzględnić strumieniowanie i sprzedaż pojedynczych utworów w formie plików stosowane są przeliczniki na wirtualne albumy (AES - Album Equivalent Sales). Według stosowanej metody równoważnikiem jednego albumu jest bądź to 10 ściągniętych plików bądź 1.000 odtworzeń strumieniowych.

Tendencje dotyczące głównych typów dystrybucji muzyki nie są zaskoczeniem. Rośnie ilość transmisji strumieniowych (44,9mln AES, zmiana +67,5% rok do roku), spada sprzedaż plików zarówno w formie pojedynczych utworów (9,8mln AES, -26,2%) jak i całych albumów (18,1mln, -29,6%). Spada też sprzedaż CD (47,3mln, -11,7%). Od lat mówi się o upadającym rynku CD, ale jak widać spadek ten nie jest gwałtowny i format ten ciągle ma bardzo duże znaczenie. Według zastosowanej metody obliczeń w 2016 roku płyty CD jeszcze wyprzedziły strumieniowanie, choć zapewne to się już nie uda w roku 2017.

Płyty winylowe sprzedawały się w Wielkiej Brytanii w 2016 roku bardzo dobrze. Sprzedaż LP wzrosła o 52,6% do 3,2 milionów sztuk. Według szacunkowych danych jest to największa ilość od 1991 roku. Pierwsza dziesiątka najpopularniejszych winylowych LP przedstawia się następująco:
1. David Bowie - Blackstar
2. Amy Winehouse - Back To Black
3. Various Artists OST - Guardians Of The Galaxy Mix 1
4. Radiohead - A Moon Shaped Pool
5. Fleetwood Mac - Rumours
6. The Stone Roses - The Stone Roses
7. Bob Marley And The Wailers - Legend
8. The Beatles - Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band
9. Prince & The Revolution - Purple Rain OST
10. Nirvana - Nevermind

Wiadomo już, że nieco zwiększył się rynek winyli w Japonii. Do końca listopada 2016 sprzedano 706 tysięcy płyt, co nawet bez sprzedaży grudniowej daje liczbę większą niż 662 tysiące z roku 2015.

Natomiast najciekawsze będą wyniki z rynku amerykańskiego. Według RIAA pierwszym półroczu 2016 sprzedaż była około 9% mniejsza niż rok wcześniej. Spadek odnotowano po raz pierwszy od roku 2006. Zobaczymy czy w drugim półroczu udało się odwrócić negatywną tendencję.

Uzupełnienie z 2017.01.09
Według danych Nielsena opublikowanych 5 stycznia amerykański rynek płyt winylowych jednak zwiększył się o 10%. Co prawda zawsze występują pewne różnice pomiędzy danymi Nielsena a danymi RIAA, ale w latach ubiegłych nie były one zbyt duże. W tej sytuacji można się spodziewać, że statystyki RIAA też nie odnotują spadku sprzedaży. (GS)

2017-01-4 Stały adres dla tego wpisu (Dobra sprzedaż winyli na rynku brytyjskim w 2016 roku)

2016.01.30

Dalszy wzrost rynku winylowego w 2015 roku

Dostępne na jesieni częściowe dane z czterech największych rynków (USA, Niemcy, Wielka Brytania, Japonia) dawały podstawy do prognozy, że w roku 2015 sprzedaż płyt winylowych znowu wzrośnie. Już w styczniu opublikowano całkiem sporo danych za rok 2015 i mamy potwierdzenie, że winyl kontynuuje swoją dobrą passę.

Według Nielsena w Stanach Zjednoczonych sprzedaż LP wzrosła o 30% zbliżając się do 12 milionów. Według oficjalnych danych RIAA sprzedaż jest zawsze większa niż według Nielsena, ale procentowe wzrosty były ostatnimi laty podobne według obydwu źródeł. Tak więc można zakładać, że te dane się z grubsza potwierdzą.

Podobny wzrost zanotowano w Niemczech. Skrótowy komunikat niemieckiego stowarzyszenia fonograficznego nie podaje szczegółów, ale jest tam stwierdzenie, że sprzedaż płyt winylowych wzrosła o 32,2%.

Nie mam też pełnych danych z rynku brytyjskiego, ale nawet bez znajomości wyników dla singli, sama tylko sprzedaż LP jest wystarczająco wymowna. W Wielkiej Brytanii sprzedano w 2015 roku 2,115 miliona LP, wobec 1,289 miliona w 2014 i 781 tysięcy w 2013. Renesans LP w UK przyszedł nieco później niż w USA, ale tempo wzrostu jest ostatnio imponujące.

Na rynku japońskim sprzedano w 2015 roku 662 tysiące płyt winylowych wobec 401 tysięcy w roku 2014. Jest to najlepszy wynik od 2002 roku kiedy sprzedaż wynosiła 697 tysięcy.

Przypomnę, że na te cztery kraje przypada około 75% światowego rynku winylowego. Mamy więc pewność, że globalny rynek znowu się powiększył. Jest to już dziewiąty kolejny rok stałego wzrostu. (GS)

2016-01-30 Stały adres dla tego wpisu (Dalszy wzrost rynku winylowego w 2015 roku)

2015.10.19

Zapowiada się kolejny dobry rok dla winyli

Jak już pisaliśmy wcześniej na rynku płyt winylowych dominującą pozycję mają Stany Zjednoczone, na które przypada około połowa światowej sprzedaży. Oprócz tego największe są rynki w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Japonii. Opublikowano trochę informacji o wynikach sprzedaży płyt winylowch w pierwszych miesiącach 2015 roku w krajach tej czołowej czwórki i dane są bardzo obiecujące.

Wyniki sprzedaży za pierwsze półrocze z rynku amerykańskiego podał zarówno Nielsen jak i RIAA. Według Nielsena sprzedaż LP wzrosła o 38,4%. A według RIAA wzrost jest nieco większy i wyniósł 42,8%. RIAA podaje też 21,8-procentowy wzrost sprzedaży singli.

Według niemieckiego stowarzyszenia BVMI w pierwszych trzech kwartałach 2015 roku sprzedaż winylowych albumów wyniosła około 1,4 miliona, czyli w przybliżeniu 25% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Z kolei według danych BPI z rynku brytyjskiego w pierwszym półroczu sprzedaż LP wzrosła o 56,3%. Gdyby ta dynamika została utrzymana to są nawet szanse na osiągnięcie sprzedaży blisko 2 milionów płyt do końca roku 2015. BPI podaje też, że najpopularniejszy jest repertuar rockowy.

Japońskie stowarzyszeie fonograficzne podaje wyniki sprzedaży co miesiąc. Teraz mamy dostępne dane na koniec sierpnia. Sprzedano łącznie 417 tysięcy płyt winylowych. Przypomnijmy, że w całym roku roku 2014 osiągnięto 401 tysięcy. Z kolei w najlepszym ostatnio roku 2012 sprzedaż wyniosła 453 tysiące. A więc i Japonia zapewne zanotuje najlepszy wynik od ponad dziesięciu lat. (GS)

2015-10-19 Stały adres dla tego wpisu (Zapowiada się kolejny dobry rok dla winyli)

2015.07.2

Typowe błędy w adresach e-mail

W dziale Pomoc wspominamy o tym, że przy zamieszczaniu ogłoszeń lub zakładaniu kont czasami nie dociera do Państwa e-mail z linkiem do aktywacji. Najczęściej brak spodziewanej przesyłki wynika z błędu w adresie e-mail wpisanym do formularza. Kiedy nasz serwer wysyła e-mail na nieistniejący adres, to otrzymujemy komunikat zwrotny o błędzie. Nie prowadzimy żadnych statystyk dotyczących tego zjawiska, ale kilka typowych przypadków można bardzo łatwo zaobserwować. Chcieliśmy je przedstawić jako swego rodzaju ciekawostkę, ale oprócz tego mamy nadzieję, że ta lektura może Państwu pomóc w unikaniu pomyłek w przyszłości.

Dość częstym błędem jest wpisanie znaku spacji w adresie e-mail. Ogólnie rzecz biorąc, spacja jest znakiem, który zgodnie ze specyfikacją może się legalnie pojawić w adresie e-mail, dlatego skrypty na hifi.pl nie odrzucają adresów ze spacją. No ale w praktyce spacja jest spotykana sporadycznie. Poza tym spacja nie ma prawa się pojawić w domenowej części adresu, czyli za znakiem @.

Oprócz spacji pojawiają się też czasami inne znaki, które wydają się nam nadmiarowe. Zwłaszcza dotyczy to kropki oraz przecinka, które jak sądzimy są nieraz wstawiane niepotrzebnie. Poza tym inny typowy błąd polega na wpisywaniu przecinka w miejscu gdzie powinna być kropka.

Tak jak pojawiają się znaki nadmiarowe, tak też występują przypadki, gdy niektóre znaki z adresu e-mail są pomijane. Często trudno nam z całą pewnością stwierdzić tego typu pomyłki, na ale kiedy w adresach pojawiają się zniekształcone formy popularnych imion, czy nienaturalnie brzmiące nazwiska, to hipoteza pominęcia liter wydaje się bardzo prawdopodobna.

Powtarzalne są zniekształcania nazw domen popularnych operatorów darmowych skrzynek pocztowych. Pewne błędy chyba się same nasuwają nieco automatycznie. A więc zamiast o2.pl mamy 02.pl, zamiast gmail.com mamy gmial.com. Wymienione dwa przypadki są najczęstsze, ale spotyka się też inne podobne pomyłki.

Oprócz opisu samych błędów jako takich warto dodać nieco informacji o zachowaniach użytkowników. Część bardzo szybko orientuje się w swojej pomyłce i w ciągu kilku minut ponownie wypełnia formualrz ogłoszeniowy czy rejestracyjny. Część najwyraźniej nie ma świadomości swej pomyłki i dopiero po dłuższej przerwie ponawia wypełnienie formularza, zwykle już z poprawnie wpisanym e-mailem. Co nieco zaskakujące jest też i trzecia grupa - osoby, które wielokrotnie ponawiają próby zamieszczenia ogłoszenia lub rejestracji i w kolejnych próbach ciągle podają ten sam, błędny adres e-mail. Tak więc jeśli wydaje się Państwu, że coś się zepsuło na naszej witrynie, to lepiej sprawdźcie bardzo dokładnie adres e-mail wpisywany do formularza. (GS)

2015-07-02 Stały adres dla tego wpisu (Typowe błędy w adresach e-mail)

2015.06.18

Światowy rynek winyli w 2014 roku

W kwietniu stowarzyszenie IFPI wydało komunikat prasowy dotyczący globalnej sprzedaży płyt winylowych. Wcześniej przeoczyłem tą publikację, ale jest ona na tyle ciekawa, że warto do niej wrócić nawet z pewnym opóźnieniem. Relacjonowane przez nas wcześniej doniesienia z kilku krajów dały już całkiem dobry obraz wzrostu rynku płyt winylowych w 2014 roku. Tabela z komunikatu prasowego IFPI pokazuje to zjawisko jeszcze dokładniej. Można też zorientować się w proporcjach wielkości rynków z różnych krajów. Do danych z oryginalnej tabeli IFPI dodaliśmy trochę dodatkowych liczb uzyskanych poprzez odpowiednie obliczenia. Na końcu tabeli zamieściliśmy pozycję inne kraje (obliczyliśmy wartość sprzedaży wykorzystując tabelę IFPI jako źródło danych do rachunków) oraz dodaliśmy kolumny z określeniem jaki procent rynku światowego przypadał na dany kraj w latach 2013-2014. Poszerzona tabela przedstawia się następująco:

10 największych rynków płyt winylowych
Poz.KrajSprzedaż
w 2013
(mln. USD)
udział w rynku
światowym
(2013)
Sprzedaż
w 2014
(mln. USD)
udział w rynku
światowym
(2014)
zmiana
2014/2013
1USA118,852,99%181,652,36%+52,8%
2Niemcy25,511,37%34,09,80%+33,4%
3Wlk. Brytania19,88,83%31,79,14%+60,1%
4Japonia9,04,01%16,34,70%+81,4%
5Holandia9,44,19%14,14,07%+50,2%
6Francja8,83,93%12,23,52%+39,2%
7Kanada7,03,12%9,22,65%+31,6%
8Włochy3,51,56%6,21,79%+76,5%
9Australia2,71,20%6,01,73%+127,0%
10Szwecja2,31,03%3,71,07%+59,9%
-inne kraje17,47,76%31,89,17%-
-globalnie224,2-346,8-+54,7%

Jak widać dominacja trzech najważniejszych krajów jest znaczna. Rynek amerykański to ponad połowa rynku światowego, a rynki niemiecki i brytyski mają niespełna 10-procentowe udziały. Zastanawia mnie brak Chin w pierwszej dziesiątce. Ciekawe czy wynika to z niedostatków metodologii zbierania danych, czy faktycznie na rynku chińskim winyl nie cieszy się popularnością.

Korzystając z danych IFPI uzupełniliśmy też tabelę z zestawieniem sprzedaży płyt winylowych począwszy od roku 2001. Znajduje się ona w naszym słowniku (link). Z jednej strony rynek winylowy stanowił w 2014 roku niewiele ponad 2% całego rynku fonograficznego. Z drugiej strony w 2006 globalna sprzedaż miała wartość 36 milionów dolarów, a w 2014 roku osiągnięto prawie 347 milionów. Oznacza to blisko 10-krotny wzrost, co osobiście oceniam jako imponujący sukces. (GS)

2015-06-18 Stały adres dla tego wpisu (Światowy rynek winyli w 2014 roku)

Archiwum wpisów redakcyjnego bloga

2015-06-17 Określenie preferencji ogłoszeniodawców dotyczących ofert z zagranicy

2015-06-05 Debiut monitorów Xavian z udziałem Roberto Barletty

2015-03-27 Dalszy wzrost sprzedaży winyli w USA, Niemczech i Polsce

2015-02-25 Nowa grupa sprzętowa na Giełdzie

2015-01-05 Znakomite wielkości sprzedaży winyli w USA i UK

2014-12-22 Dwie nowości na witrynie - dla czytelników i dla reklamodawców

2014-11-18 OLED kontra mit kwantowych kropek

2014-11-14 Mała wojna standardów w bezprzewodowym audio

2014-10-02 Zapytaj zanim kupisz, czyli serwisowe absurdy

2014-08-05 Problem z rejestracją? Problem z ogłoszeniem? Zaginione e-maile z hifi.pl

2014-06-30 OLED-y z przeszkodami do przodu

2014-03-26 Płyty winylowe w 2013 - USA i Niemcy w górę, Japonia w dół

2014-01-07 Obiecujące dane dotyczące sprzedaży płyty winylowych w 2013 roku

2013-12-16 Aktywacja ogłoszeń zamieszczanych na Giełdzie

2013-11-06 Kulisy pracy witryny hifi.pl

2013-11-05 Dobra jesień OLED-ów, dobre perspektywy na zimę

2013-09-30 Ekrany OLED zbliżają się do dojrzałości

2013-08-7 Dobre wieści z OLED-owego rynku

2013-07-11 Usuwanie nieaktywnych kont użytkowników

2013-06-29 Hifi.pl w epoce Facebook'a

2013-06-21 Eksperyment z trwałością nagrań na CD-R

2013-05-13 Co myśleć o OLED-owych opóźnieniach

2013-05-08 Prace modernizacyjne na Giełdzie hifi.pl

2013-01-21 Winylowy renesans także w Polsce

2013-01-21 Telewizory OLED na CES

2013-01-05 Trudna ocena sytuacji OLED-ów

2012-11-12 Nowe funkcje na Giełdzie hifi.pl

2012-10-08 Rozwój ekranów refleksyjnych poniżej oczekiwań

2012-09-24 Nowy regulamin Giełdy hifi.pl

2012-07-31 Zmiany dotyczące ogłoszeń firmowych i inne nowinki w dziale ogłoszeń drobnych

2012-04-15 Sharp wprowadza IGZO w LCD, Samsung zapowiada LITI w giętkich OLED-ach)

2012-04-5 U progu ery OLED-owych telewizorów

2012-03-31 RIAA i IFPI potwierdzają wzrost sprzedaży winyli w 2011

2012-03-26 Niewiadome dotyczące ekranu nowego iPada

2012-02-03 Komentarz do najnowszych prognoz produkcji OLED-ów

2012-01-24 Obiecujące wstępne dane o sprzedaży winyli w 2011 roku

2012-01-14 Analiza doniesień o OLED-ach z targów CES 2012

2011-12-21 Podsumowanie 2011 roku na rynku ekranów

2011-12-06 Baffle step po polsku

2011-10-31 Kodek Apple Lossless udostępniony na licencji Apache

2011-09-14 OLED-y Samsunga kontra reszta świata

2011-08-29 Prawdziwa archiwizacja na płytach DVD firmy Milleniata

2011-08-17 Meandry polityki producentów ekranów

2011-08-12 Audiofilska meblościanka

2011-08-10 Podstawowe parametry techniczno-ekonomiczne OLED-ów

2011-06-28 Przenosimy ogłoszenia do nowej sekcji Giełdy

2011-06-20 Uzupełnienie winylowych statystyk za rok 2010

2011-06-09 Witryna w przebudowie

2011-05-26 Wdrażanie nowej szaty graficznej witryny

2011-05-16 Kolejne funkcje dla zarejestrowanych użytkowników

2011-05-11 Nowe funkcje, nowe logo i nowy wygląd hifi.pl

2011-04-26 Aktualne stadium rozwoju ekranów OLED

2011-04-19 Dobre wiadomości dla miłośników winylu - rynek w 2010 roku

2011-03-09 Informacje o krystalizacji TCZ i telewizory OLED-LCD od LG

2011-02-22 Cztery ważne ekrany, na które czekam

2011-02-16 TCZ i technologiczny postęp w produkcji OLED-ów

2011-02-06 Fala OLED-owych plotek

2011-01-20 Samsung, LG, Liquavista i Nokia

2011-01-15 Coraz większe inwestycje w nowe ekrany

2011-01-04 Zmiany dotyczące zmieszczania ogłoszeń na Giełdzie hifi.pl

2010-12-12 Rozwój OLED w liczbach

2010-11-19 Nowe ekrany na FPD 2010, nowe informacje o OLED-ach

2010-11-03 Ekrany Liquavisty coraz bliżej debiutu

2010-10-22 Bardziej optymistyczna prognoza dotycząca ekranów

2010-10-12 Wyszukiwarka na Giełdzie hifi.pl

2010-09-13 OLED zgodnie z planem, Mirasol nadchodzi

2010-07-29 Teoria wygrzewania lutów

2010-07-10 Wątpliwe prognozy dotyczące LCD

2010-06-30 Przyszłość OLED-ów coraz wyraźniejsza

2010-06-10 Modernizacja działu ogłoszeń drobnych

2010-05-21 Google pomoże w popularyzacji Ogg Vorbis

2010-05-18 OLED nie zwalnia tempa

2010-05-08 Winyl trzyma się dobrze - rynek w 2009 roku

2010-05-01 Praktyczne znaczenie OLED-ów

2010-04-17 Czas na OLED - uzupełnienie

2010-04-09 Czy nadchodzi czas OLED-ów?

2010-03-24 Problem z Adblockiem

2009-10-16 Nie przepłacajcie za naprawy głośników

2009-06-27 Przeglądarki i zachowanie czytelników

2009-02-02 Statystyczna ciekawostka hifi.pl

2009-01-12 Ostateczny odwrót DRM

2008-12-11 Bałagan w imię porządku

2008-11-10 Audio Show 2008

2008-10-06 10 lat hifi.pl

2008-09-27 Zmiany na naszej witrynie

2008-08-07 Moje nowe kolumny

2008-07-18 Startujemy - blog hifi.pl

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl