Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FINAL - seria F, trzy modele zaawansowanych słuchawek dousznych (12.08.2016)

Począwszy od 16 sierpnia w Polsce dostępne będą nowe słuchawki marki Final. Należą one do nowej serii F i są to modele: F3100 (cena 799 złotych), F4100 (cena 1.299 złotych), F 7200 (cena 2.199 złotych). Dystrybucję prowadzi Fonnex.

Wszystkie trzy modele mają kilka wspólnych cech i takie same podstawowe parametry techniczne. W słuchawkach zastosowano przetwornik armaturowy. Impedancja jest równa 42Ω, a SPL wynosi 106dB. Słuchawki charakteryzują się zwartą budową i niską masą, a przetwornik jest blisko błony bębenkowej.

W zestawie znajdują się dwa rodzaje wkładek, pięć rozmiarów wkładek silikonowych i trzy rozmiary wkładek piankowych. Kiedy słuchawki są użytkowane z wkładkami silikonowymi to na korpusie powinien być też zainstalowany dołączony pierścień zbezpieczający. Można też wykorzystać różne wielkości wkładek, aby zmienić położenie słuchawek w kanale usznym. W zestawie jest specjalnie zaprojektowane opakowanie do transportu, same słuchawki i kable są w osobnych komorach, a kabel jest prowadzony po obwodzie. Dzięki temu poszczególne elementy są chronione przed uszkodzneiami, a kabel jest chroniony przed namiernym zużyciem. Oprócz tego na wyposażeniu są zakładane za uszy haki do prowadzenia kabli.

Bazowy model serii F, czyli słuchawki F3100 mają korpus o średnicy 5,5mm wykonany ze stopu aluminium i magnezu oraz wykończony techniką anodowania. Kabel o długości 1,2m ma przewodnik z miedzi OFC w osłonie z PVC. Masa słuchawek to 10g.

Model F4100 ma korpus o średnicy 5,5mm wykonany ze stopu aluminium i magnezu oraz wykończony techniką anodowania. Kabel o długości 1,2m ma przewodnik z miedzi OFC w osłonie z PVC. Do połączenia kabla ze słuchawkami zastosowno szwajcarskie konektory MMCX. Masa słuchawek to 12g.

Nadroższe słuchawki F7200 mają korpus o średnicy 5,5mm wykonany ze stali nierdzewnej. Kabel o długości 1,2m powstał we współpracy z japońską firmą Junkosha. Ma on przewodnik z miedzi OFC pokrywanej srebrem. Izolatorem jest tworzywo PFA w zewnętrznej osłonie z PVC. Do połączenia kabla ze słuchawkami zastosowno szwajcarskie konektory MMCX. Masa słuchawek to 23g.

[zdjęcie słuchawek Final F3100]
[zdjęcie słuchawek Final F4100]
[zdjęcie słuchawek Final F7200]
[zdjęcie etui do słuchawek Final serii F]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl