Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PS AUDIO - przetwornik NuWave DSD (17.12.2015)

Oferta firmy PS Audio dostępna na polskim rynku poszerzyła się o nowy przetwornik NuWave DSD. Jego cena wynosi 5.980 złotych.

NuWave DSD ma cztery wejścia cyfrowe: I2S, koncentryczne, Toslink oraz USB. Obsługiwane przez poszczegolne wejścia sygnały podajemy niżej w danych technicznych. Wyjścia sygnałowe zrealizowano na gniazdach niesymetrycznych RCA oraz symetrycznych XLR.

Nad opracowaniem NuWave DSD pracowali razem główny inżynier Bob Stadtherr oraz dyrektor (CEO) Paul McGowan. Projektanci starali się równie dobrze dopracować odtwarzanie sygnałów PCM jak i DSD. Do konwersji analogowo-cyfrowej wybrano 32-bitowy układ ESS Sabre o architekturze Hyperstream.

Wszystkie sygnały z wejść są w formie natywnej, bez zmiany częstotliwości próbkowania, podawane do uproszczonego układu FPGA określanego też nazwą CPLD (Complex Programmable Logic Device). W układzie tym rozpoznawana jest częstotliwość próbkowania i format, dane podlegają przetaktowaniu, redukowany jest jitter, przebiegi są ponownie kształtowane przed podaniem do konwertera CA. Układy logiczne są szybkie i składają się z niewielu bramek aby zminimalizować opóźnienia propagacji. Sygnał z wyjścia konwertera CA jest filtrowany pasywnie, aby zminimalizować zniekształcenia impulsów (transient distortion).

Stopień wyjściowy wykorzystuje zarówno układy scalone jak i elementy dyskretne, ma symetryczną topologię i pracuje w klasie A. Ma on niską impedancję wyjściową i duże możliwości w zakresie sterowania podłączonych obciążeń, co zmniejsza czułość na podłączone kable. Pasmo przenoszenia stopnia wyjściowego rozciąga się do 60kHz (-3dB).

Zasilacz ma solidny transformator, 7 stabilizatorów, zbocznikowane szybkie diody oraz kondensatory o pojemności 15.000 uF.

Obudowa NuWave DSD jest wykonana z aluminium i stali. Urządzenie jest montowane, programowane i testowane w Boulder w stanie Colorado.

Dane techniczne przetwornika PS Audio NuWave DSD:

[zdjęcie PS Audio NuWave DSD]
[zdjęcie PS Audio NuWave DSD - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl