Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - HD-AMP1, wzmacniacz z przetwornikiem CA (15.12.2015)

Począwszy od stycznia 2016 roku dostępny będzie nowy wzmacniacz z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym HD-AMP1 firmy Marantz. Jest to kolejny element odrodzonej serii MusicLink. Urządzenie będzie sprzedawane w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i srebrno-złotej.

HD-AMP1 to wzmacniacz impulsowy o mocy 2x70W/4Ω. Jest to pierwszy w historii Marantza produkt hi-fi, który korzysta z koncepcji wzmacniacza impulsowego (klasa D). Inaczej niż wiele innych wzmanciaczy impulsowych, HD-AMP1 pobiera sygnał do pętli sprzężenia zwrotnego nie na wyjściu modułu wzmacniacza, ale tuż za filtrem LC. Dzięki temu praca wzmacniacza jest mniej zależna od podłączonych głośników. Także współczynnik tłumienia jest bardziej wyrównany w paśmie. Szybkie tempo narastania oraz wysoka jakość samego filtru LC zapewniają szerokie pasmo przenoszenia i płaską charakterystykę częstotliwościową.

Firma Marantza zainwestowała w opracowanie własnego filtra cyfrowego, co doprowadziło do powstania technologii Marantz Music Mastering, zastosowanej w serii Premium 11. Technologia ta została dostosowana do projektu HD-AMP1 i jako nowe rozwiązanie nazwana Marantz Musical Digital Filtering. Dostępne są dwie charakterystyki filtra dla zapokojenia różnych gustów.

Zastosowano układ podwójnego zegara (Dual CrystalClock) i przetwornik analogowo-cyfrowy SABRE ES9010KM2. W przedwzmacniaczu pracują firmowe moduły HDAM.

Oprócz dwóch analogowych wejść RCA LR HD-AMP1 ma też kilka wejść cyfrowych. Na wyposażeniu są dwa cyfrowe wejścia optycznej i jedno cyfrowe wejście koncentryczne RCA. Port USB-B pozwala strumieniować muzykę bezpośrednio z komputerów PC lub Mac lub podłączyć do innych źródeł cyfrowych. Sprzęt Apple (iDevice) może być podłączony przez port USB na panelu czołowym. USB-B działa w trybie asynchronicznym, by obsłużyć nie tylko dźwięk wysokiej rozdzielczości 384 kHz/32 bity, ale także formaty DSD 2,8 MHz, 5,6 MHz, a nawet 11,2 MHz. Marantz zwiększył też izolację wokół wejścia USB-B, aby eliminować zakłócenia wysokiej częstotliwości generowane przez komputer.

HD-AMP1 ma front z litego aluminium. Płyta dolna jest dwuwarstwowa. Panele boczne imitują drewno. Informacje o głośności, wejściach, rozdzielczości i inne są wyświetlane na podświetlanym wyświetlaczu Marantza bezpośrednio nawiązującym do innych projektów firmy. Zastosowano oryginalne terminale głośnikowe Marantz SPKT-1. Dostępne jest też wyjście na subwoofer.Wymiary urządzenia (SWG) to 304 x 107 x 352 mm, a masa jest równa 5.8kg.

[zdjęcie wzmacniacza Marantz HD-AMP1]
[zdjęcie wzmacniacza Marantz HD-AMP1 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl