Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ELECTROCOMPANIET - gramofon ECG-1 (25.06.2015)

Firma Electrocompaniet wprowadziła na rynek pierwszy w swojej historii gramofon - ECG-1. Jest on już dostępny, a cena wraz z ramieniem wynosi 13.800 złotych.

Electrocompaniet zwraca uwagę, że ani projekt, ani produkcja gramofonu nie zostały zlecone firmie zewnętrznej. ECG-1 to własny projekt Electrocompanieta. Gramofon ten powstaje w nowoczesnej fabryce znajdującej się w Norwegii.

ECG-1 to gramofon z napędem paskowym. Asynchroniczny silnik na prąd zmienny i napięcie 24V ma obroty płynnie sterowane przez dwufazowy kontroler. Silnik jest według producenta nadzwyczaj precyzyjny, a jego budowa nie posiada nadmiernego skomplikowania konstrukcyjnego typowego dla silników na prąd stały (DC) i ich sterowania.

Plinta ECG-1 ma trójwarstwową konstrukcję kanapkową (tzw. sandwich) wykonaną z akrylu i aluminium, wykorzystującą naturalne właściwości tłumiące akrylu oraz sztywność aluminium. Zastosowanie zróżnicowanych materiałów dodatkowo poprawia właściwości tłumiące.

Talerz jest wykonany z akrylu, którego struktura jest zbliżona do winylu używanego w tłoczeniu płyt analogowych. Płyta powinna być położona bezpośrednio na powierzchni talerza, bez stosowania jakichkolwiek mat gramofonowych. Takie postępowanie ma zapewnić optymalne i mocne połączenie dwóch elementów, czyniąc z płyty część talerza. Akryl zastosowany w talerzu ECG-1 ma dobre tłumienie wewnętrze.

ECG-1 posiada ramię Jelco SA-750EB, które może współpracować z wkładkami o masie od 4 do 12 gramów. Główka ma mocowanie SME.

Dane techniczne gramofonu ECG-1:

[zdjęcie gramofonu Electrocompaniet ECG-1]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl