Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONIC FOUNDRY - bezstratna kompresja sygnału audio (10.11.2000)

W ostatni wtorek firma Sonic Foundry (USA) ogłosiła opracowanie swojego nowego kodeka do kompresji audio pod nazwą Perfect Clarity Audio. Pozwala on kompresować muzykę w formacie, który nie powoduje utraty jakości oryginału. W przeciwieństwie do technik kompresji stratnej jak MP3 czy też WMA, Perfect Clarity Audio daje na wyjściu sygnał identyczny z sygnałem wejściowym, obsługuje zarówno sygnały 16- jak i 24-bitowe. W czasie montażu pliki Perfect Clarity Audio są modyfikowane i kompresowane ponownie bez starty jakości, którą wprowadzają przy każdej takiej operacji kodeki stratne. Według Sonic Foundry na plikach testowych uzyskano wskaźniki kompresji od 2:1 aż do 5:1, bez jakiejkolwiek straty jakości sygnału audio.

Perfect Clarity Audio jest w tej chwili włączony do produktu SIREN Jukebox 2.0 i będzie też zawarty we wszystkich przyszłych produktach Sonic Foundry. Sonic Foundry oferuje darmowo wersję demonstarcyjną SIREN XPress z kodekiem Perfect Clarity Audio, program można ściągnąć z witryny www.sonicfoundry.com.

Sonic Foundry oferuje też możliwość zakupu licencji zarówno do zastosowań softwareowych jak też produkcji sprzętu i instalacji zamkniętych. Oprócz tego Perfect Clarity Audio będzie też wykorzystywany przez oddział Sonic Foundry pod nazwą Media Services [SM] Division. Jego klienci będą mogli przechowywać swe pliki audio na przestrzeni od dwóch do pięciu razy mniejszej niż dotychczas, obniżając koszty archiwizacji.

Curtis Palmer, współzałożyciel i dyrektor techniczny Sonic Foundry, oczekuje, że wraz z obniżaniem ceny nośników danych oraz wzrostem pasma transmisji danych kodeki bezstratne staną się normą na rynku.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl